Hesap Açmak

Amazonda Hesap Açmaya Hazırlanın

Amazonda Hesap Açmaya Hazırlanın

Bizce çok büyütülen bir konudur Amazon da hesap açmak. Oldukça basittir. Zormuş gibi görünen kısım sizin hazır olup olmamanızla alakalıdır.

Bunu biraz daha açıp size gerektiği kadar detay vermeye çalışalım.

Öncelikle ihtiyacınız olan evrakları hazırlayıp hepsini karşınıza alın. Evet dediğimiz gibi; tüm evrakları önce karşınıza bir dizin.

İlk kontrol etmeniz gereken nokta şu ;

Tüm evraklarda şirket ünvanınız veya şahıs firması ise isminiz tam ve aynı şekilde mi geçiyor ona bakın. Eğer ünvanlar veya isimler arasında farklılıklar var ise burada durun.

Faturanızda, vergi levhanızda, faaliyet belgenizde, banka hesap ekstrenizde vs. tüm evraklarda unvan veya isim aynı olmalıdır.

İkinci kontrol etmeniz gereken nokta ise ;

Tüm evraklarda adres bilgisinin de aynı olmasıdır. Karşınıza aldığınız tüm evraklarda adres bilgisi eş olmalıdır. Eğer herhangi bir evrağınız da adres diğerlerinden farklı ise tüm adreslerin vergi levhanız ile aynı olması gerektiğini unutmayın.

SAKIN YAPMAYIN ;

İşimiz gereği duyduğumuz hatta tanık olduğumuz, evrak üzerinde çeşitli yöntemlerle adresleri veya ünvanları eşitleyerek bu tip farklılıkları gidermek büyük hatadır.

Unutmayın, olmadık bir anda, örneğin tam ürünleri gönderdiniz ve envantere girmek ve satışa başlamak üzere iken Amazon bu evrak üzerindeki oynamaları fark eder ise hesabınızı bir daha açılmamak üzere kapatabilir. Ürününüz ortada kalabilir. Satış yaptıysanız ve Amazon da paranız varsa bunu almak için çok uzun sürecek bir süreç ile de karşılaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, işe sağlıklı başlayın. Sizden ufak tefek paralar talep ederek hesabınızı açacak sağlayıcıların böyle bir şeyi yapmasına izin vermeyin. Ürününüz ve paranız ortada kaldığında bu işlemi yapanlar ortada olmayacaktır.

TAVSİYE ;

Geçmişinde Amazon hikayesi olan, çok fazla ortağa sahip (Bilhassa % 25 fazla hissedar sayısı fazla olan), gümrük mevzuatları gereği engelleme veya yasaklama görmüş şirketiniz ile Amazon başlangıcı yapmayın.

Hesap açmak istediğinizde şu evraklara ihtiyacınız olacak.

Sicil gazeteniz, Vergi Levhanız, En büyük hisseye sahip (Tek sahiplilerde tek sahibe ait) ortağın kimlik ve ehliyet ön arka görüntüleri, faaliyet belgeniz, imza sirküleriniz, NVİ adres bildiriminiz, şirketinizin banka hesabına ait bir ekstre, şirketinizin adresini teyit edecek bir tesisata ait fatura.

Bu evrakların son bir ay içinde tarihli olması ve süreli olanlarda sürenin bitmemiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Tabii ki bu evraklar için ufak tefek detay kriterler var.

Banka ekstrenizde Unvan, Adres, Banka renkli logosu mutlaka olmalıdır.

NVİ adres belgeniz barkodlu olmalıdır.

Faaliyet belgeniz çok kısa süreli olmamalıdır.

Abone Ol !

Haber bültenimize abone olun ve doğrudan posta kutunuza gelen tüm etkinliklerle güncel kalın:

*Kişisel verileriniz şifrelenecektir.

İletişim
Adres

Merkez : İnnopark Teknoloji Bölgesi

Büyükkayacık Mah. 101Cd. Selçuklu/KONYA

Şube : Samsun İdari Ofisi

Mimar Sinan Mah. 706 Sok. No:9 Atakum/Samsun

Şube : İzmir Lojistik Merkezi

Halkapınar Mah. 1348 Sok. No:2/H Konak/İzmir

Şube : ABD Lojistik Merkezi

24 Beckwith Ave Paterson NJ 07503

Telefon

Telefon: 0850 346 7714

Telefon: 0362 606 0443

eposta

bilgi@digimarche.com
www.digimarche.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 9:00 – 17:00
Hafta Sonu: Kapalı